Vishay/Vitramon VJ0805D1R3BLCAC
VJ0805D1R3BLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R3BLCAC
Brief Description
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R3BLCAC.pdf
Availability of VJ0805D1R3BLCAC
QUANTITY
VJ0805D1R3BLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R3BLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R3BLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R3BLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R3BLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R3BLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R3BLCAC
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC Z8 25MHZ MULT/DIV C93 44-PLCC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.2A TSOT23-8 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 6.6A TO-220F datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 11" X 9" datasheet.pdf