Vishay/Vitramon VJ0805D1R3BXPAJ
VJ0805D1R3BXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R3BXPAJ
Brief Description
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R3BXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R3BXPAJ
QUANTITY
VJ0805D1R3BXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R3BXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R3BXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R3BXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R3BXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R3BXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R3BXPAJ
IC INVERTER HEX SCHM TRIG 14SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC .065"DIA 10K OHM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14SOIC datasheet.pdf
WRAPOST RECEPT .015-.025" .505" datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR34S/AE34G/CPC34S datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.54M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
ANTENNA BLUE DIAMOND 2.4GHZ datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 5W SMBG datasheet.pdf