Vishay/Vitramon VJ0805D1R3CLBAJ
VJ0805D1R3CLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R3CLBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R3CLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R3CLBAJ
QUANTITY
VJ0805D1R3CLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R3CLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R3CLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R3CLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R3CLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R3CLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R3CLBAJ
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DUAL 16-DIP datasheet.pdf
ICL 6 OHM 15% 3.4A 18MM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/PINS CRIMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V POWERDI323 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 48V 875MA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
CRYSTAL 19.200 MHZ 9PF SMD datasheet.pdf