Vishay/Vitramon VJ0805D1R3DLXAC
VJ0805D1R3DLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R3DLXAC
Brief Description
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R3DLXAC.pdf
Availability of VJ0805D1R3DLXAC
QUANTITY
VJ0805D1R3DLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R3DLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R3DLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)