Vishay/Vitramon VJ0805D1R3DXXAJ
VJ0805D1R3DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R3DXXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R3DXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R3DXXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R3DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R3DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R3DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R3DXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R3DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R3DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R3DXXAJ
CONN RECEPT 152POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 5A DDPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V 10% BX 1206 datasheet.pdf
SPARE PARTS KIT datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 120MA 7.5 OHM datasheet.pdf
DISPLAY HVGA 640 X 240 datasheet.pdf
HEATSINK 1/2 BRICK VERT datasheet.pdf
RES 68 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf