Vishay/Vitramon VJ0805D1R4BLAAJ
VJ0805D1R4BLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R4BLAAJ
Brief Description
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R4BLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R4BLAAJ
QUANTITY
VJ0805D1R4BLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R4BLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R4BLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R4BLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R4BLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R4BLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R4BLAAJ
IC VOLT DETECTOR LP 3.30V SC70-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 27.05MM datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 6 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1PH 25A 600V SIP datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
IC DDR 1GB 166MHZ 60BGA datasheet.pdf