Vishay/Vitramon VJ0805D1R4BLCAC
VJ0805D1R4BLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R4BLCAC
Brief Description
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R4BLCAC.pdf
Availability of VJ0805D1R4BLCAC
QUANTITY
VJ0805D1R4BLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R4BLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R4BLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R4BLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R4BLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R4BLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R4BLCAC
IDC CABLE - APK26B/AE26G/APK26B datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE A R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 10VOUT 25W datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/09/180 3.5 BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
SAFETY JACK SHORT PIN VERT PCB M datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.2A 200 MOHM datasheet.pdf