Vishay/Vitramon VJ0805D1R4BXCAJ
VJ0805D1R4BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R4BXCAJ
Brief Description
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R4BXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R4BXCAJ
QUANTITY
VJ0805D1R4BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R4BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R4BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R4BXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R4BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R4BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R4BXCAJ
RES SMD 18 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 33-100V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE A 12POS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 WW 122POS datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf