Vishay/Vitramon VJ0805D1R4CLBAC
VJ0805D1R4CLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R4CLBAC
Brief Description
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R4CLBAC.pdf
Availability of VJ0805D1R4CLBAC
QUANTITY
VJ0805D1R4CLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R4CLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R4CLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R4CLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R4CLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R4CLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R4CLBAC
RES SMD 18K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR-STRAIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CA,62.5,MTRJ-SC datasheet.pdf
.110 2POS HSG FOR DOOR SWITCH datasheet.pdf
BLZ 5.08/10/180 SN DKGN datasheet.pdf
SNPPR HOSE CLAMP MAX 1.63'' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-5.5V 77W datasheet.pdf
DSUB 9 F CRIMP FLOA G TIN datasheet.pdf