Vishay/Vitramon VJ0805D1R4DXBAP
VJ0805D1R4DXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R4DXBAP
Brief Description
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R4DXBAP.pdf
Availability of VJ0805D1R4DXBAP
QUANTITY
VJ0805D1R4DXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R4DXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R4DXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R4DXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R4DXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R4DXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R4DXBAP
IC OSC TIMER DUAL 100KHZ 14SO datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
HEX KEY SET W/HOLDER 8PC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONTACT GOLD PIN 16AWG datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf