Vishay/Vitramon VJ0805D1R5BLXAJ
VJ0805D1R5BLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R5BLXAJ
Brief Description
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R5BLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R5BLXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R5BLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R5BLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R5BLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R5BLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R5BLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R5BLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R5BLXAJ
CAP CER 4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 40A TO247AC datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2040B/H2730TR10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.6A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 7MM datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
A5 200W 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf