Vishay/Vitramon VJ0805D1R5BXAAC
VJ0805D1R5BXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R5BXAAC
Brief Description
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R5BXAAC.pdf
Availability of VJ0805D1R5BXAAC
QUANTITY
VJ0805D1R5BXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R5BXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R5BXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R5BXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R5BXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R5BXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R5BXAAC
GDT 450V 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf