Vishay/Vitramon VJ0805D1R5CXAAJ
VJ0805D1R5CXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R5CXAAJ
Brief Description
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R5CXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R5CXAAJ
QUANTITY
VJ0805D1R5CXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R5CXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R5CXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R5CXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R5CXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R5CXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R5CXAAJ
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
HDM DE MIDPLANE OPN END 30 SAU datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 8DIPGW datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf