Vishay/Vitramon VJ0805D1R6BLXAJ
VJ0805D1R6BLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R6BLXAJ
Brief Description
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R6BLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R6BLXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R6BLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R6BLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R6BLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R6BLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R6BLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R6BLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R6BLXAJ
RES SMD 47K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SENS PROX M12 2MM PNP-NC datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 8P 50MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V datasheet.pdf