Vishay/Vitramon VJ0805D1R6BLXAP
VJ0805D1R6BLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R6BLXAP
Brief Description
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R6BLXAP.pdf
Availability of VJ0805D1R6BLXAP
QUANTITY
VJ0805D1R6BLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R6BLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R6BLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R6BLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R6BLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R6BLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R6BLXAP
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 6A DPAK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
07P MTA100 CONN ASSY 22AWG BLK datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
RES 30 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf