Vishay/Vitramon VJ0805D1R6CLAAC
VJ0805D1R6CLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R6CLAAC
Brief Description
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R6CLAAC.pdf
Availability of VJ0805D1R6CLAAC
QUANTITY
VJ0805D1R6CLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R6CLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R6CLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R6CLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R6CLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R6CLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R6CLAAC
IC PREAMP RGB 150MHZ 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 76.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR DUAL HS 4A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 3:1 12TQFN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf