Vishay/Vitramon VJ0805D1R6CXCAC
VJ0805D1R6CXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R6CXCAC
Brief Description
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R6CXCAC.pdf
Availability of VJ0805D1R6CXCAC
QUANTITY
VJ0805D1R6CXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R6CXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R6CXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R6CXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R6CXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R6CXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R6CXCAC
RES SMD 4.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
DC ELECTRONIC PROGRAM LOAD 5000W datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CONN SOCKET 300POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
CAP 2200 UF 20% 10 V datasheet.pdf