Vishay/Vitramon VJ0805D1R6CXPAJ
VJ0805D1R6CXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R6CXPAJ
Brief Description
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R6CXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R6CXPAJ
QUANTITY
VJ0805D1R6CXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R6CXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R6CXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R6CXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R6CXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R6CXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R6CXPAJ
IC DUAL HIGH SPD FET DRVR 8-DIP datasheet.pdf
IC LIU QUAD T1/E1/J1 256-BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2MSPS SAR 48-VQFN datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
DISPLAY 627NM RED ALPHANUM 0.8" datasheet.pdf
LED ASSY VERT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf