Vishay/Vitramon VJ0805D1R7BXCAC
VJ0805D1R7BXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R7BXCAC
Brief Description
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R7BXCAC.pdf
Availability of VJ0805D1R7BXCAC
QUANTITY
VJ0805D1R7BXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R7BXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R7BXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R7BXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R7BXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R7BXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R7BXCAC
RES SMD 118K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 510MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS 10ROW VERT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7S 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.00075UF 5% 2500VDC AX datasheet.pdf