Vishay/Vitramon VJ0805D1R7CLCAP
VJ0805D1R7CLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R7CLCAP
Brief Description
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R7CLCAP.pdf
Availability of VJ0805D1R7CLCAP
QUANTITY
VJ0805D1R7CLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R7CLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R7CLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R7CLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R7CLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R7CLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R7CLCAP
RES SMD 1.13KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EDGECARD PCI 184PS .050 R/A 3.3V datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A 10DFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET 10POS IDC 26AWG TIN datasheet.pdf
ADH MNT WITH RUBBER ADHES 2 X 2 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1000 OHM 0603 datasheet.pdf