Vishay/Vitramon VJ0805D1R7CXBAJ
VJ0805D1R7CXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R7CXBAJ
Brief Description
CAP CER 1.7PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R7CXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R7CXBAJ
QUANTITY
VJ0805D1R7CXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R7CXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R7CXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R7CXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R7CXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R7CXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R7CXBAJ
ENCODER OPTICAL ROTARY CABLE TYP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR SWITCH OVER 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
26P MTA100 CONN ASSY NATL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 8.5A 28 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 20MH 2.2A VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf