Vishay/Vitramon VJ0805D1R7DLPAP
VJ0805D1R7DLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R7DLPAP
Brief Description
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R7DLPAP.pdf
Availability of VJ0805D1R7DLPAP
QUANTITY
VJ0805D1R7DLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R7DLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R7DLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R7DLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R7DLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R7DLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R7DLPAP
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ANTENNA 802.11B BLUETOOTH SMD datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 20"L X 18"W datasheet.pdf
DIE SET (SET OF 4) (MMT-C-530) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf