Vishay/Vitramon VJ0805D1R7DXCAJ
VJ0805D1R7DXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R7DXCAJ
Brief Description
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R7DXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R7DXCAJ
QUANTITY
VJ0805D1R7DXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R7DXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R7DXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R7DXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R7DXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R7DXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R7DXCAJ
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC CHARGR BATTERY L-ION TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 6A SLD TERM datasheet.pdf
SIDACTOR BI 190V 35A DO41 datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
CAP CER 5100PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RAM WEAR PLATE datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE D 19POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
096 EURO TYP C RECP 6MM ASSY datasheet.pdf