Vishay/Vitramon VJ0805D1R8BXCAJ
VJ0805D1R8BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R8BXCAJ
Brief Description
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R8BXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R8BXCAJ
QUANTITY
VJ0805D1R8BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R8BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R8BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R8BXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R8BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R8BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R8BXCAJ
CHASSIS ALUM NATURAL 10"L X 17"W datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 24-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 45MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE TIE DOUBLE LOCKING:NYL BLA datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf