Vishay/Vitramon VJ0805D1R8BXXAP
VJ0805D1R8BXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R8BXXAP
Brief Description
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R8BXXAP.pdf
Availability of VJ0805D1R8BXXAP
QUANTITY
VJ0805D1R8BXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R8BXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R8BXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R8BXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R8BXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R8BXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R8BXXAP
RES SMD 75 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
LCD MOD 40X2 CHAR FSTN GN BKLT datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 80POS SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
K60712A TOOL KIT datasheet.pdf
CONN HOUSING PLUG 8POS 6MM datasheet.pdf
CAP MICA 8200PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 20W DIN datasheet.pdf