Vishay/Vitramon VJ0805D1R8CLPAJ
VJ0805D1R8CLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R8CLPAJ
Brief Description
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R8CLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R8CLPAJ
QUANTITY
VJ0805D1R8CLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R8CLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R8CLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R8CLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R8CLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R8CLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R8CLPAJ
THYRISTOR 160V 250A DO-214AA datasheet.pdf
IC 4X4 REGISTER FILE 3ST 16SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT LOW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 5.0MM datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 15NS 24DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
4P PM PLUG VAL-U-LOK PM GW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf