Vishay/Vitramon VJ0805D1R8CXBAP
VJ0805D1R8CXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R8CXBAP
Brief Description
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R8CXBAP.pdf
Availability of VJ0805D1R8CXBAP
QUANTITY
VJ0805D1R8CXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R8CXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R8CXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R8CXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R8CXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R8CXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R8CXBAP
RES SMD 1.33KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 30POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8MSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 6MM datasheet.pdf
RES 681K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
TRIAC 800V 10A TO220AB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 140MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
MED. ALLIGATOR CLIPS INSUL. W/M4 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
60V PNP medium transistor IC datasheet.pdf