Vishay/Vitramon VJ0805D1R9BLAAJ
VJ0805D1R9BLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9BLAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9BLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R9BLAAJ
QUANTITY
VJ0805D1R9BLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9BLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9BLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9BLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9BLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9BLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R9BLAAJ
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 28EDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FML 400POS 10ROW SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
PAC-QTUM-SD15-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 4K FLASH 24QFN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STD P 75OHM 100CM datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC datasheet.pdf
RADIAL VARISTOR 14MM ROHS/LEAD F datasheet.pdf