Vishay/Vitramon VJ0805D1R9BLXAC
VJ0805D1R9BLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9BLXAC
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9BLXAC.pdf
Availability of VJ0805D1R9BLXAC
QUANTITY
VJ0805D1R9BLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9BLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9BLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9BLXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9BLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9BLXAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R9BLXAC
IC VREF SERIES PROG TO99-8 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 PRESSFT datasheet.pdf
EYEPIECES DSW 15X datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.1A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
ENCODER 12MM ROTARY TOP ADJUST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 64SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf