Vishay/Vitramon VJ0805D1R9BXAAP
VJ0805D1R9BXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9BXAAP
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9BXAAP.pdf
Availability of VJ0805D1R9BXAAP
QUANTITY
VJ0805D1R9BXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9BXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9BXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9BXAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9BXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9BXAAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R9BXAAP
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
POT 500 OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
113 METRAL HEADER 4RX1M SIG datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 910MA 1.34 OHM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
INTERCHANGEABLE CHIP .1C datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10V 10MA FSC datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORDM14 FOOT WH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf