Vishay/Vitramon VJ0805D1R9CLXAP
VJ0805D1R9CLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9CLXAP
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9CLXAP.pdf
Availability of VJ0805D1R9CLXAP
QUANTITY
VJ0805D1R9CLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9CLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9CLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9CLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9CLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9CLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R9CLXAP
CONN RING 16-22 AWG #8 PG datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
STR RELIEF FLEX 21X4.8MM GY PLAS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf