Vishay/Vitramon VJ0805D1R9CXAAJ
VJ0805D1R9CXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9CXAAJ
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9CXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R9CXAAJ
QUANTITY
VJ0805D1R9CXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9CXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9CXAAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9CXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9CXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9CXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R9CXAAJ
TVS DIODE 10.2VWM 17.54VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
K-TYPE CELSIUS CALIBRATION BOX datasheet.pdf
TAPE GEN PURPOSE VHB 4"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 261MA 2.4 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V CH 0402 datasheet.pdf
DESOLDERING TIP .80MM datasheet.pdf
TRON FAST ACTING FUSE CLASS T datasheet.pdf
DSUB 25 F CRIMP F0 CLIN ZINC datasheet.pdf