Vishay/Vitramon VJ0805D1R9CXCAJ
VJ0805D1R9CXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9CXCAJ
Brief Description
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9CXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R9CXCAJ
QUANTITY
VJ0805D1R9CXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9CXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9CXCAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9CXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9CXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9CXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R9CXCAJ
CAP ARRAY 10PF 50V NP0 0508 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V datasheet.pdf
THERMASHIELD WRAP 2" SLV 100' datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 32VDC 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
IC 32BIT SRL CMOS 80V 44PQFP datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf