Vishay/Vitramon VJ0805D1R9CXPAJ
VJ0805D1R9CXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9CXPAJ
Brief Description
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9CXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R9CXPAJ
QUANTITY
VJ0805D1R9CXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9CXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9CXPAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9CXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9CXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9CXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R9CXPAJ
BIT TORX T55 1.38" datasheet.pdf
IC REGISTERED HEX 6-BIT 28-PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 12POS datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 3A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf