Vishay/Vitramon VJ0805D1R9CXXAJ
VJ0805D1R9CXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9CXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9CXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R9CXXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R9CXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9CXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9CXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9CXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9CXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9CXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R9CXXAJ
POLYSWITCH 0.50A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 200MW SOD523 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO PNP 500MM 12-24VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 4POS 3.81MM OR datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf