Vishay/Vitramon VJ0805D200JLAAJ
VJ0805D200JLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D200JLAAJ
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D200JLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D200JLAAJ
QUANTITY
VJ0805D200JLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D200JLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D200JLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D200JLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D200JLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D200JLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D200JLAAJ
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A D2PAK datasheet.pdf
IC FPGA 174 I/O 208CQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LARGE RING W/O GEAR datasheet.pdf
COMBO 13W3 F PCB R/A G 75O TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO-219AB datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf