Vishay/Vitramon VJ0805D200KLAAP
VJ0805D200KLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D200KLAAP
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D200KLAAP.pdf
Availability of VJ0805D200KLAAP
QUANTITY
VJ0805D200KLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D200KLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D200KLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D200KLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D200KLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D200KLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D200KLAAP
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 10A 9V datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R 1812 datasheet.pdf