Vishay/Vitramon VJ0805D200KXBAJ
VJ0805D200KXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D200KXBAJ
Brief Description
CAP CER 20PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D200KXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D200KXBAJ
QUANTITY
VJ0805D200KXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D200KXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D200KXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D200KXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D200KXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D200KXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D200KXBAJ
IC MCU OTP 32K 48SSOP datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
OSC XO 17.734475MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 24UH 202MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
SR BTS CB FT 5 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MICRO-D PLUG datasheet.pdf
33UF 35V 5X11 datasheet.pdf