Vishay/Vitramon VJ0805D200MXXAP
VJ0805D200MXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D200MXXAP
Brief Description
CAP CER 20PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D200MXXAP.pdf
Availability of VJ0805D200MXXAP
QUANTITY
VJ0805D200MXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D200MXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D200MXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D200MXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D200MXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D200MXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D200MXXAP
TRANS NPN 150V 8A TO220FP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 31-33AWG .250 datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 15NS 54TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
RES 178K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 10W DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf