Vishay/Vitramon VJ0805D201FLCAR
VJ0805D201FLCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201FLCAR
Brief Description
CAP CER 200PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201FLCAR.pdf
Availability of VJ0805D201FLCAR
QUANTITY
VJ0805D201FLCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201FLCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201FLCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201FLCAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201FLCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201FLCAR Details Description
Related parts for VJ0805D201FLCAR
ADM64T/AE64G/ADM64T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 20-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS SMT SKT datasheet.pdf