Vishay/Vitramon VJ0805D201GXPAT
VJ0805D201GXPAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201GXPAT
Brief Description
CAP CER 200PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201GXPAT.pdf
Availability of VJ0805D201GXPAT
QUANTITY
VJ0805D201GXPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201GXPAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201GXPAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201GXPAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201GXPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201GXPAT Details Description
Related parts for VJ0805D201GXPAT
CAP POLYMER 33UF 20% 8V SMD datasheet.pdf
TOUCH SCREEN 15.1" datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5.1V 3.3V 12V 110W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 910MA 270 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
IC ADAPTER SOCKET .100 20POS SMD datasheet.pdf
POWER EDGE POWER/SIGNAL CPI datasheet.pdf
VDL5 RCPT TERM 1-3 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf