Vishay/Vitramon VJ0805D201JXAAR
VJ0805D201JXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201JXAAR
Brief Description
CAP CER 200PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201JXAAR.pdf
Availability of VJ0805D201JXAAR
QUANTITY
VJ0805D201JXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201JXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201JXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201JXAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201JXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201JXAAR Details Description
Related parts for VJ0805D201JXAAR
MOSFET N-CH 200V 20A PWRFLAT6X5 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RECPT 30POS 0.5MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 0.50MM 37POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 140A 454W TO-247AC datasheet.pdf
GALVANIZED PANEL FOR 30X30 ENCL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 20A 125V datasheet.pdf