Vishay/Vitramon VJ0805D201JXAAT
VJ0805D201JXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201JXAAT
Brief Description
CAP CER 200PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201JXAAT.pdf
Availability of VJ0805D201JXAAT
QUANTITY
VJ0805D201JXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201JXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201JXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201JXAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201JXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201JXAAT Details Description
Related parts for VJ0805D201JXAAT
RES SMD 8.87KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA SOT23-6 datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER TQFP44 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf