Vishay/Vitramon VJ0805D201JXCAJ
VJ0805D201JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201JXCAJ
Brief Description
CAP CER 200PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201JXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D201JXCAJ
QUANTITY
VJ0805D201JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201JXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D201JXCAJ
CONN RCPT CPC HSING 17-16 STD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD BIPOLR 28-CDIP datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 220A TO-263 datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 2A 50LGA datasheet.pdf
FZ4 S-HISPD BOX 4-CAM.PNP datasheet.pdf
VARISTOR 420V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
DSUB REAR RELEASE CRIMP 78SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf