Vishay/Vitramon VJ0805D201JXCAR
VJ0805D201JXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201JXCAR
Brief Description
CAP CER 200PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201JXCAR.pdf
Availability of VJ0805D201JXCAR
QUANTITY
VJ0805D201JXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201JXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201JXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201JXCAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201JXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201JXCAR Details Description
Related parts for VJ0805D201JXCAR
CAP CER 560PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 11POS datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
VARISTOR 198V 6KA DISC 13MM datasheet.pdf
RES 909 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
16 V Rail-to-Rail, Zero-Drift, Precision Instrumentation Amplifier IC datasheet.pdf