Vishay/Vitramon VJ0805D201KLXAR
VJ0805D201KLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201KLXAR
Brief Description
CAP CER 200PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201KLXAR.pdf
Availability of VJ0805D201KLXAR
QUANTITY
VJ0805D201KLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201KLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201KLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201KLXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201KLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201KLXAR Details Description
Related parts for VJ0805D201KLXAR
JUMPER WIRE 0.6" LONG PKG OF 150 datasheet.pdf
KEYLOCK SWITCH SPDT 3A 125VAC datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 5SOP datasheet.pdf
CONN TERM RING STR 16-14AWG BLU datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
IC REG BCK PROG 0.8A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
D4SL-N3RDG-D5 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf