Vishay/Vitramon VJ0805D201MLBAR
VJ0805D201MLBAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201MLBAR
Brief Description
CAP CER 200PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201MLBAR.pdf
Availability of VJ0805D201MLBAR
QUANTITY
VJ0805D201MLBAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201MLBAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201MLBAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201MLBAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201MLBAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201MLBAR Details Description
Related parts for VJ0805D201MLBAR
IDC CABLE - MKR50K/MC50G/MCG50K datasheet.pdf
CONN SOCKET HOUSING 32 POS datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
PWR RA MLE CONN FOR ATCA APP 34P datasheet.pdf
SCZ 3.81/11/180FZE SN BK BX datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3K OHM 1606 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf