Vishay/Vitramon VJ0805D201MLPAT
VJ0805D201MLPAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201MLPAT
Brief Description
CAP CER 200PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201MLPAT.pdf
Availability of VJ0805D201MLPAT
QUANTITY
VJ0805D201MLPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201MLPAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201MLPAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201MLPAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201MLPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201MLPAT Details Description
Related parts for VJ0805D201MLPAT
MOSFET N-CH 100V 4.3A I-PAK datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 5W T18 datasheet.pdf