Vishay/Vitramon VJ0805D201MXAAT
VJ0805D201MXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201MXAAT
Brief Description
CAP CER 200PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201MXAAT.pdf
Availability of VJ0805D201MXAAT
QUANTITY
VJ0805D201MXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201MXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201MXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201MXAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201MXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201MXAAT Details Description
Related parts for VJ0805D201MXAAT
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 6POS VERT KEY-X 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 15K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H datasheet.pdf
MODULE MALE 8POS CRIMP datasheet.pdf
DIODE PIN SMQ CERAMIC SI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf