Vishay/Vitramon VJ0805D220MXBAJ
VJ0805D220MXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D220MXBAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D220MXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D220MXBAJ
QUANTITY
VJ0805D220MXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D220MXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D220MXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D220MXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D220MXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D220MXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D220MXBAJ
GDT 450V 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN MINI 850NM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 27A SMP-FD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 39 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf